Во еден момент Даниеле Де Роси беше повикан на загревање, а тој зачудено запраша:

- Зар јас да влегувам? Ни треба победа, и покажа кон Инсиње кој беше „заборавен“ од селекторот Вентура.

Де Роси, заедно со Буфон, Кјелини и Барзаљи објавија крај на репрезентативната кариера по несупехот со Шведска. 

Датум на објава: вторник, 14 ноември 2017 во 08:59
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар