Вардар во саботата како гостин го победи ППД Загреб со 29:23, Штербик имаше голема заслуга за овој резултат со 17 одбрани. Две од нив беа во ист напад на хрватскиот првак и не останаа незабележани од ЕХФ.

Петте најдобри одбрани на колото, меѓу нив и на Штербик можете да ги погледнете на следниов линк

Датум на објава: понеделник, 13 ноември 2017 во 10:16
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар