- Најголемата тензија во фудбалот е во Мадрид. Печатот постојано измислува приказни за продажба. Немам проблем со ова, веќе сум навикнат. Засега мислам единствено на Реал Мадрид. Точно е дека сум егоист, но Роналдо е поголем егоист од мене и тоа не е проблем, бидејќи носи успех, изјави Бензема.

Тој е песимист околу неговото враќање во француската репрезентацијата, додека селектор е Дидие Дешан. 

Датум на објава: понеделник, 13 ноември 2017 во 10:05
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар