Гостите од Франција с е покажаа како пресилен ривал, иако македонскиот вицепрвак имаше активен резултат (21:22) до самиот финиш. Следуваше серија од пет постигнати без ниту еден примен гол во последните десет минути за убедлив триумф на Монпеље.

Металург остана на пет бода по четвртиот пораз во Д-групата и со значително намалени шанси за освојување на една од првите две позиции.

Монпеље го задржа максималниот ефект и е осамен на врвот со седум победи. 


коментари

остави коментар