Тој во првата рунда од групата „Борис Бекер“ го победи Американецот Џек Сока со 2-0, по сетови 6:4, 7:6 (7:4).

Во вториот круг од групата, од 21 часот се среќаваат Александар Зверев (Германија) и Марин Чилиќ (Хрватска).

Финалниот турнир од сезоната се игра за награден фонд од осум милиони долари. /МИА

Датум на објава: недела, 12 ноември 2017 во 17:48
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар