Според информациите на порталот Индекс, неколку групи хрватски навивачи добиле билети со помош на Србите, кои се во пријателски односи со Грците, а на стадионот „Јоргос Караискакис“ во Пиреја ќе бидат Хрвати кои живеат во Атина.

Истиот извор пренесе дека Хрватите добиле неколку билети и од Грци, кои се незадоволни од резултатот на првиот натпревар во Загреб (4:1) и минималните шанси на нивниот тим да изберат пласман во Мундијалот во Русија.

Натпреварот помеѓу Грција и Хрватска ига се вечерва во Атина од 20:45 часот. /МИА

Датум на објава: недела, 12 ноември 2017 во 16:49
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар