Како што се наведува, сопственикот на клубот Роман Абрамовиќ сака со ангажманот на Ѕола да го засили организацискиот дел и да го подобри односот на менаџерот Конте со раководството.

Ѕола во минатото седум сезони помина во Челзи и е многу респектиран од навивачите на „сините“.

Доколку ја прифати новата функција Ѕола по речиси 15 години ќе се врати да работи на „стемфорд Бриџ“. /МИА

Датум на објава: недела, 12 ноември 2017 во 11:23
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар