Поблиску до победата беа Данците, иако и Ирците имаа свои шанси да постигнат гол. Сепак на крајот мрежите останаа незатресени, па во реваншот во Даблин (14 ноември) ќе се почне од нула.

Резултати на првите мечеви од плај-офот за СП Европска зона:

Данска - Република Ирска 0:0,

Хрватска - Грција 4:1,

Северна Ирска - Швајцарија 0:1 и

Шведска - Италија 1:0. /МИА

Датум на објава: недела, 12 ноември 2017 во 10:35
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар