Одбраната на гостите капитулира по само шест минути игра кога Жорди Алба погоди за 1:0. Алваро Мората до крајот на првото полувреме зголеми на 2:0.

Во вториот дел Давид Силва погоди два пати, а победата ја запечати Андрес Иниеста. /МИА

Датум на објава: недела, 12 ноември 2017 во 10:33
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар