Со ист резултат заврши и дуелот меѓу Полска и Уругвај.

Најефикасно беше во Брисел на средбата Белгија – Мексико со конечен исход 3:3.

Фаворитските улоги ги оправдаа Франција против Велс со победата од 2:0 и Португалија над Саудиска Арабија со триумфот од 3:0. /МИА

Датум на објава: сабота, 11 ноември 2017 во 10:06
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар