Стрелец на победничкиот гол за Швеѓаните беше Јакоб Јохансон во 61. минута.

За скандинавската селекција ова беше седми триумф во 24. дуел со „Азурите“.

Италија пропушти неколку шанси за погодок, најубавата во 71. минута кога Матео Дармијан ја погоди стативата на шведскиот гол.

Реваншот е закажан за в понеделник (13 ноември) во Милано. /МИА

Датум на објава: сабота, 11 ноември 2017 во 09:28
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар