Натпреварот го одбележа Кајри Ирвинг со рекордни за него сезонава 35 поени.

Во Атланта, најефикасен беше Денис Шрудер со 23 поени.

Бостон кој лошо ја отвори сезоната со два пораза, по деветте триумфи во низа се наоѓа на врвот на табелата во Источната конференција од НБА лигата.
Атланта со само две победи и девет порази е на последното 15. место на Истокот. 

Датум на објава: вторник, 07 ноември 2017 во 09:11
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар