Покрај екипите од Македонија ќе учествуваат и екипи од Србија, Грција, Бугарија, Хрватска, Црна Гора, Косово, Русија, Албанија, Босна и Херцеговина, Романија, Шведска, Грузија и Турција.
Џудо Клубот „Миоки“ од Скопје е основан во 2001 година на иницијатива на џудистите Лега Миодраг и Одисеј Албановски, а на турнирот ќе настапи со 40 натпреварувачи./МИА

Датум на објава: сабота, 04 ноември 2017 во 11:04
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар