Штербик беше еден од најзаслужните за победите на европскиот шампион Вардар против Загреб и Барселона на домашен терен и за ремито со ПИК Сегед во Унгарија.

Конкуренција на Штербик му беа Енди Шмит од Рајн Некар Ловен, Сандер Сагосен од ПСЖ, клупскиот колега Вуко Борозан и Момир Илиќ од Веспрем.
Во женска конкуренција наградата и припадна на Словенката Ана Грос, која го носи дресот на француски Мец. 

Датум на објава: петок, 03 ноември 2017 во 17:05
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар