Ѓукановиќ во понеделникот доживеа срцев удар за време на тренинг, а од вчера беше во кома.

Претставници на неговиот клуб Пеј Д‘Екс од Франција соопштија дека состојбата на Ѓукановиќ е стабилна.

Голманот има 38 години и на последното Европско првенство во Полска беше во составот на репрезентацијата на Србија. Тој во Франција бранеше за екипите на Ница, Бордо и Сан Рафаел и 15 сезони настапува во франуски екипи./МИА

Датум на објава: среда, 01 ноември 2017 во 20:06
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар