Претседателот на ХОК, Спирос Капралос, му го предаде пламенот на организаторот  претседател на Организацискиот комитет на Пјеонгчанг, Ли Хи-беом на свечена церемонија на стадионот Панатениак.

На настанот присуствуваа и грчкиот претседател Прокопис Павлопулос, заменик-министерот за спорт Јоргос Василиадис, европскиот комесар за миграции и внатрешни работи Димитрис Аврамопулос и американскиот амбасадор во Грција, Џефри Пјат.

На настанот присуствуваа повеќе од 15.000 луѓе. /MИА.

Датум на објава: вторник, 31 октомври 2017 во 19:14
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар