Ниту предноста од 14 поени што домаќините ја имаа на средината од третата четвртина не им беше доволна да го избегнат поразот. За само десетина минути, Пистонс од -14 направија резултатски пресврт и дојдоа до +13, доволно за рутиниран финиш.

Најефикасен кај Детриот беше Ејвори Бредли со 23 поени, додека во поразениот состав Клеј Томас уфрли 29 поени. /МИА

Датум на објава: понеделник, 30 октомври 2017 во 10:06
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар