Двете екипи во текот на целиот натпревар се менуваа во водство, а противникот имаше предност од 18:15. „Вардарки“ и покрај негативата стигнаа до триумф, а во завршницата голови постигнаа Александра Лакрабер и Полина Кузнецова.

Најефикасна кај Вардар беше Татјана Хмирова со 5 голови, а по 4 постигнаа: Јованка Радичевиќ, Барбара Лазовиќ и Лакрабер.

Европскиот вицепрвак на овој натпревар настапи без Драгана Цвијиќ, Андреа Лекиќ и Андреа Пенезиќ.

„Вардарки“ следниот натпревар од Лигата на шампионите го играат на 4.ноември во сабота во Скопје со Ларвик. /МИА

коментари

остави коментар