Двете екипи постојано се менуваат во водството за да влезат во драматична завршница. Последниот напад го имаа Клиперс при водство на Портланд со 103:101. Тогаш на сцена стапи најдобриот гостински играч кој мечот го заврши со 25 поени вклучувајќи ја и победничката тројка, осум скока и пет асистенции.

Во поразениот тим се истакнаа Демијен Лилард со 25 и Си-Џеј Меколум со 23 коша.

ЛА Клиперс имаат максимални четири победи од почетокот на сезоната во НБА лигата, Портланд е со биланс три победи и два пораза. 

Датум на објава: петок, 27 октомври 2017 во 09:50
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар