До триумфот во дербито на Флорида, Орландо беше предводен од Еван Фурние кој постигна 23 поени и Никола Вучевиќ со дабл-дабл учинок 19 поени и 13 скока.

Најефикасниот меч го одиграа Индијана и Бруклин. Двете екипи вкупно постигнаа 271 поен, а победи Индијана со 140:131.

На другите натпревари: Детроит – Шарлот 102:90, Вашингтон – Филаделфија 120:115, Бостон – Милвоки 100:108, Мемфис – Њу Орлеанс 103:91, Далас – Атланта 111:117, Јута – Денвер 106:96, Сан Антонио – Минесота 107:99, Феникс – Портланд 76:124 и Сакраменто – Хјустон 100:105. 

Датум на објава: четврток, 19 октомври 2017 во 09:25
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар