Дисциплинската комисија на Швајцарската фудбалска лига го разгледуваше случајот и донесе тешка санкција. Константин за периодот на казната нема право да влегува на стадионите.

Тој, исто така е казнет со 100.000 швајцарски франци.Претседателот на Сион го удри коментаторот и поранешен селектор на Швајцарија, Ролф Фрингер по натпреварот на Сион против Лугано на 21 септември.

Фрингер го навлече гневот на претседателот на Сион со тоа што го нарече „нарцис“. /МИА

Датум на објава: четврток, 12 октомври 2017 во 14:41
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар