„Соколите“ не успеаја да обезбедат пласман во втората квалификациска рунда од Лигата на шампиони по што автоматски се пласираа во второто по квалитет клупско ФИБА натпреварување.

Карпош Соколи ќе игра во група Х од Еврокупот заедно со: Солнок, Нижњи Новгород и Фалко Вулкано.

Првиот натпревар се игра за четири дена, на гостински терен кај Солнок во Унгарија. 

Датум на објава: четврток, 12 октомври 2017 во 13:51
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар