Со новиот договор 22-годишниот играч се обврзува да остане на „Емирати“ до 20201 година.

Чејмберс минатата сезона беше на позајмица во Мидлзброу, а оваа сезона поради повреди нема многу настапи.

Кариерата Чејмберс ја почна во Саутемптон од каде во 2014 година премина во Арсенал. Тој од 2012 е англиски репрезентативец во младинските селекции, а за сениорската има одиграно три натпревари. 

Датум на објава: четврток, 12 октомври 2017 во 09:07
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар