Како што објави „ESPN“, кошаркарот Оклахома потпиша нов петгодишен договор во вредност од 205 милиони долари.

Важноста на новиот договор почнува од почетокот на следната сезона и заедно со актуелниот договор Вестбурк до 2023 година ќе заработи 233 милиони долари.

Зад себе Вестбрук има неверојатна сезона со просек од трипл-дабл по натпревар - 31,6 поени, 10,7 скока и 10,4 асистенции. /МИА

Датум на објава: сабота, 30 септември 2017 во 09:03
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар