Украинецот има повреда поради која ги пропушти последните два меча на „црвено-црните“, па стручниот штаб во консултација со лекарскиот тим решија Новак да не биде во тимот.

Во стартниот состав и ќе мора да се бара алтернатива, а исто така не е потполно подготвен за дуелот во Лига Европа.
Македонскиот првак Вардар има мал проблем пред стартот на групната фаза на Лига Европа и првиот натпревар со Зенит, затоа што нема да може да смета на еден од главните стопери, Евгениј Новак.

- Новак е повреден и веројатно нема да игра утре, но имаме квалитет за да го замениме, потврди вардаровиот тренер Јаневски.
За местото на Новак, кој заедно со капитенот Грнчаров ја сочинуваат последната одбранбена линија, тренерот Јаневски ќе решава меѓу Дарко Велковски и Висар Муслиу, кој ќе го замени Украинецот.

Велковски доби шанса да игра во Турција против Фенербахче, на местото на Грнчаров и потполно ја оправда добербата од Јаневски. 

Датум на објава: четврток, 14 септември 2017 во 10:36
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар