Лазаров постигна пет погододоци на гостувањето кај Маси и заедно со Давид Балагер Ромеу беа најефикасните во триумфот на Нант со 28:22.

Во 1.коло победи забележаа и другите два најголеми фаворита за трофејот. ПСЖ на домашен терен го совлада Иври, додека Монпеље пред своите навивачи го победи Шамбери со 29:18. 

Датум на објава: четврток, 14 септември 2017 во 09:54
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар