Нашата тенисерка во второто квалификациско коло беше подобра од Никол Гадиен од Швајцарија.
Утре во првото коло на главниот турнир Стоилковска ќе игра против Алекса Пирок од Унгарија која се наоѓа на 1.019 место на ВТА, додека Стоилковска е на 1.191 место.
Турнирот се игра за награден фонд од 15.000 долари./МИА

Датум на објава: вторник, 12 септември 2017 во 20:40
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар