Црногорецот од 2014 година настапува за репрезентацијата на Катар, а од пред неколку месеци е слободен играч, бидејќи неговиот поранешен клуб Ел Џаиш се распадна.

Еден дел од својата кариера Марковиќ го помина во македонскиот клуб Металург.

Настапуваше и за екипите на Ловќен, Будуќност, Веспрем, Гепинген, ХСВ и за репрезентацијата на Црна Гора. Во Европа се враќа по три години поминати на азискиот континент. 

Датум на објава: вторник, 12 септември 2017 во 12:13
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар