Денеска ќе настапат единствените непоразени во досегашниот тек на Евробаскетот, бранителот на трофејот Шпанија и селекцијата на Словенија.

Распоред за денес:

17:45 часот Германија – Шпанија
20:30 часот Словенија – Летонија.

Утре (13 септември) на програмата се другите две четвртфиналиња:
17:45 часот Грција – Русија
20:30 часот Србија – Италија.

Победниците од двата дена ќе играат меѓу себе во полуфиналето. 

Датум на објава: вторник, 12 септември 2017 во 08:38
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар