Својот пласман го подобрија Роџер Федерер кој се проби на втората позиција, Александар Зверев, Чилиќ и Тим, а во ТОП 10 влезе и Буста.

Пласман на најдобрите 10 тенисери на светската ранг листа:

1. (1) Рафаел Надал (Шпанија) 9.465 бода
2. (3.) Роџер Федерер (Швајцарија) 7.505
3. (2.) Енди Мареј (Велика Британија) 6.790
4. (6.) Александар Зверев (Германија) 4.470
5. (7.) Марин Чилиќ (Хрватска) 4.155
6. (5.) Новак Ѓоковиќ (Србија) 4.125
7. (8.) Доминик Тим (Австрија) 4.030
8. (4.) Стан Вавринка (Швајцарија) 3.690
9. (9.) Григор Димитров (Бугарија) 3.575
10. (19) Пабло Карењо Буста (Шпанија) 2.855... 

Датум на објава: понеделник, 11 септември 2017 во 12:33
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар