Натпреварот заврши без победник со шест постигнати гола, а двете екипи имаа водство. Најпрво гостите од Прилеп поведоа, потоа тетовци водеа со 2:1, па повторно Победа со 3:2 за на крај да заврши 3:3.
Прва победа оваа сезона забележа Шкупи, Скопје успеа да освои бод во Битола, а Академија Пандев се проби на третата позиција.
Резултати:
Шкупи – Работнички 2:1,
Пелистер – Скопје 0:0,
Академија Пандев – Ренова 1:0,
Шкендија – Победа 3:3.
Вчера Вардар – Силекс 3:1.
Табела: Шкендија 10 бода, Пелистер 8, Академија Пандев 7, Вардар 6 (натпревар помалку), Силекс 6, Шкупи 4, Победа 4, Работнички 2 (натпревар помалку), Скопје 2 и Ренова 2./МИА

Датум на објава: недела, 10 септември 2017 во 18:33
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар