Дуелот требаше да се игра денес од 15 часот на стадионот „Олимпико“ но не постоеја услови за фудбал и ќче треба да се бара друг термин за овој меч.
Организатор вчера постави пластична фолија на теренот, но се беше залудно, бидејќи силниот ветар и дождот што непрекината паѓаше цел ден го „потопија“ теренот.

Во саботата беше одложен и натпреварот Сампдорија – Рома што требаше да се игра во Џенова, а под знак прашалник се уште неколку средби од оваа рунда./МИА

Датум на објава: недела, 10 септември 2017 во 13:47
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар