Со оваа победа Барселона го задржа максималниот ефект во Примера и сега има девет бодови или четири повеќе од најголемиот конкурент за трофејот Реал Мадрид кој синоќа одигра само 1:1 со Леванте.
Шанса да и се придружи на врвот на табелата, попладнево ќе има Реал Сосиедад кој во 12 часот гостува на Ла Коруња. Сосиедад има две победи остварени во првите две рунди./МИА

Датум на објава: недела, 10 септември 2017 во 10:26
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар