Два гола постигна Балотели, по еднаш погодија Плиа и Ганаго.
За актуелниот шампион во Лига 1 ова беше прв пораз сезонава по што заостанува три бода зад лидерот и најголем фаворит за титулата, екипата на Пари Сен Жермен.
Парижаните вчера во 5.коло славеа убедлив триумф на гостувањето кај Мец со 5:1 и се осамени на врвот на табелата со максимални пет победи.

Датум на објава: сабота, 09 септември 2017 во 20:32
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар