Во второто по квалитет кошаркарско натпреварување во регионот познати се 10 партиципиенти, меѓу нив е и екипата на АВ Охрид од Македонија. Покрај АВ Охрид учесници во Втора АБА лига се: Борац Чачак, Динамик, Босна Ројал, Крка, Ловќен 1947 Цетиње, Рогашка, Сплит, Теодо Тиват и Зрињски Мостар.

Уште двајца учесници ќе бидат познати по квалификациите, кои ќе се одржат во Лакташи од 27 до 29 септември. На турнирот ќе се натпреваруваат Сутјеска, Приморска, Вршац и еден квалификант од Босна и Херцеговина кој ќе биде познат на 17 септември.

На претквалификацискиот турнир во БиХ од 15 до 17 септември ќе играат: Слобода од Тузла, Младост Мркоњиќ Град и Широки Бријег. /МИА

Датум на објава: петок, 08 септември 2017 во 11:00
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар