Претходно тоа му успеала на легендарниот хрватски кошаркар, Тони Кукоч кој во 1985 година на дуелот со Финска забележа 15 поени, 12 скока и 11 асистенции.

Сепак, ниту „трипл-даблот“ на Мандачеа не беше доволен, Романија да го избегне поразот од Црна Гора која победи со 86:69. /МИА

Датум на објава: петок, 08 септември 2017 во 10:38
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар