Вториот светски рекет веќе ги пропушти Мастерс турнирите во Монтреал и Синсинати, како и Грен слемот УС Опен кој е во тек.

- За жал нема да бидам во можност да се натпреварувам во Пекинг и во Шангај, а најверојатно и на последните два турнира во сезоната, во Виена и во Париз. Сето тоа е предизвикано од повредата на колкот која ме мачи во последните месеци. иако зад мене е година на фрустрации на теренот од многу причини, уверен сум дека ќе с евратам повторно на врвно ниво, изјави Mареј.

Вториот светски рекет во моментов, дополни дека првиот следен турнир на кој ќе игра е во Бризбејн, наредната година. 

Датум на објава: среда, 06 септември 2017 во 15:17
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар