Во четвртфиналето Буста во три сета го совлада Диего Шварцман од Аргентина со 6:4; 6:4 и 6:2, додека Андресон беше поуспешен од домашниот тенисер Сем Квери со 3-1, по сетови 7:6; 6:7; 6:3 и 7:6.

За двајцата тенисери пласманот во полуфиналето е нивни најголем успех во досегашната кариера.

Во преостанатите два четвртфинални дуела се среќаваат:

Рафаел Надал (Шпанија) – Андреј Рублев (Русија) и
Рожер Федерер (Швајцарија) - Хуан Мартин Дел Потро (Аргентина). 

Датум на објава: среда, 06 септември 2017 во 10:01
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар