121-от на АТП ранг листата имаше одличен старт и го доби првиот сет со 6:4, но потоа следуваше доминација на фаворитот и освени три сета во низа 6:3, 6:2 ни 6:2.

Шпанецот во следното коло ќе игра против Леонардо Мајер.

Од ТОП 10 фаворитите ноќеска пласман во следната рунда на Отворенот првенство на САД обезбедија уште и Доминик Тим (Австрија) и Рожер Федерер (Швајцарија). /МИА

Датум на објава: петок, 01 септември 2017 во 10:19
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар