Капитенот Драгич натпреварот го заврши со 30 поени, додека Дончич постигна 11 поени надополнети со осум скока и шест асистенции.

Словененците ко контролираа резултатот од самиот почеток, а на истекот на третиот период водеа со 16 поени разлика (74:58) доволно за рутинирана завршна последна четвртина.

На другите две средби од 1.коло во А-групата играат:
Исланд – Грција (15:30 часот) и
Франција – Финска (19 часот). 

Датум на објава: четврток, 31 август 2017 во 15:21
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар