Лазаров беше еден од тројцата избрани кои ја промовираа новата опрема на францускиот клуб кој ќе игра во групната фаза на Лигата на шампионите.

Македонецот е едно од најголемите засилувања во европскиот ракомет и тоа го покажа уште во подготвителниот период во кој Нант освои три турнири, еден во Германија и два во Франција.

Екипата на Тјери Анти во новата сезона ќе дебитира на 1 септември во полуфиналето на Лига Купот против Монпеље.

Првиот меч во францускиот шампионат Лазаров во дресот на Нант ќе го одигра против новиот прволигаш Маси. /МИА

Датум на објава: четврток, 31 август 2017 во 09:19
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар