- Најдобрите 28 екипи во Европа се подготвуваат за акција пред почетокот на Лигата на шампионите. Во пресрет на сезоната 2017/18 ЕХФ со помош на новинарите, согледувајќи ја формата на секој тим направи листа на 10 најдобри екипи, соопшти ЕХФ.

Бранителот на трофеј, македонскиот првак Вардар е четрорангиран зад Киелце, Барселона и ПСЖ.

ТОП 10 тимови во ранг листата на ЕХФ за сезоната 2017/18:

1. Пари Сен Жермен
2. Барселона
3. Киелце
4. Вардар
5. Кил
6. Рајн-Некар Левен
7. Веспрем
8. Фленсбург
9. Нант
10. Пик Сегед. 

Датум на објава: среда, 30 август 2017 во 11:48
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар