Задоволство од продолжување на соработката искажа и 29-годишниот Данец.

- Го сакам клубот, соиграчите, градот Париз. Среќен сум што ќе ја продолжиме соработката и во следните години. Се надевам на добри резултати и нови успеси, изјави Хансен.

Францускиот првак имаа амбиции да ја освои Лигата на шампионите и поради тоа ги обезбеди своите најдобри играчи на подолг рок.

Пред Хансен, нов договор со ПСЖ потпишаа и браќата Никола и Лука Карабатиќ. /МИА

Датум на објава: вторник, 29 август 2017 во 10:54
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар