Како првопласирани во своите групи пласман меѓу осумте најдобри обезбедија Србија, Германија, Русија и Белгија.

Во осминафиналето ќе играат:
Бугарија – Финска,
Италија – Турција,
Франција – Чешка и
Полска – Словенија./МИА

коментари

остави коментар