Србија е прва на табелата со 5 бодови, пред Полска со 3, Финска и Естонија имаат по 2.

На двата натпревара во групата Ц беше постигнат идентичен резултат од 3:0 во сетови. Русија ја совлада Словенија, а Бугарија беше подобра од Шпанија.

Русија е прва со 6 бодови, по три имаат Словенија и Бугарија, а Шпанија е без бод.

Денеска се играат дуелите од 2.коло во другите две групи. Словачка - Италија и Чешка - Германија играат во групата Б, а Турција - Белгија и Франција - Холандија во групата Д. /МИА

Датум на објава: недела, 27 август 2017 во 10:06
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар