Ова воедно ќе биде прв натпревар на двата тима по полуфиналето во Келн од Лигата на шампионите кое Вардар успеа да го добие со 26:25. Почетокот на натпреварот е во 16 часот по македонско време.

Во второто полуфинале (почеток 18 часот) ќе играат домаќинот на турнирот Ал Сад од Катар и германската екипа Берлин, која ја брани титулата.

Како предигра на полуфиналните дуели се натпреварите за пласман од 5-8.место: Нафт Гашаран - Есперансе и Сиднеј - Пињеирос.  

Датум на објава: сабота, 26 август 2017 во 11:48
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар