Во дуел што траеше 140 минути решавачкиот сет Германците го добија со 15:8. На вториот дуел од оваа група Чешка ја совлада Словачка со 3:1.

На дуелите од групата Д, Турција на чија клупа како селектор седи Македонецот Јошко Миленковски ја победи Холандија со 3:1, а Белгија го совлада европскиот првак Франција со 3:2.

Денеска се играат натпреварите од 2.коло во другите две групи: Естонија - Србија и Полска - Финска (А група) и Русија - Словенија и Бугарија - Шпанија (Ц група).

Датум на објава: сабота, 26 август 2017 во 10:38
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар