Ова беше втор меч на двајцата тенисери и Морони изедначи на 1:1 во добиени мечеви.

Морони двата сета ги доби со 6:3 и 6:2 во гемови во меч што траеше 1 час и 53 минути.

За пласманот во оваа рунда Јотовски ќе добие еден поен.

Нашиот тенисер следната недела е пријавен за настап на фјучрс турнир на Златибор.

Датум на објава: четврток, 24 август 2017 во 17:09
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар