Ѓорческа ноќеска загуби од Дестани Аиава од Австралија со 2-1 во сетови.

Македонката добро го отвори мечот и го доби првиот сет со 6:4. Австралиската тенисерка возврати со ист резултат во вториот сет, а во решавачкиот беше 6:3.

Ова за Ѓорческа беше второ учество во квалификациите на Отвореното првенство на САД. 

Датум на објава: четврток, 24 август 2017 во 09:34
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар