Нашата тенисерка од средината на месец јули немаше настапи на турнири поради повредата на раката. За Ѓорческа ова е второ учество во квалификациите на овој Грен слем турнир. Минатата година беше поразена од Американката Катерине Белис.

Овој меч најверојатно ќе се игра во среда.

Победничката од овој меч во следното коло ќе игра со поуспешната од дуелот Зарина Диаз (Казахстан, 5.носителка) и Ребека Петерсон (Шведска). 

Датум на објава: вторник, 22 август 2017 во 10:17
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар